Slime nasıl yapılır? Slime malzemeleri nelerdir? (Sılaym, Slaym)

Son zamanların en büyük trendi hali gelen slime için herkesin merak ettiği soru “Slime için gerekli malzemeler nelerdir? Slime nasıl yapılır?” Slime hakkında tüm detayları sizin için www.seninkutuphanen.com ekebi olarak derledik. Slime nasıl yapılır konusuna geçmeden önce slime için gerekli malzemelerimize bakalım gerekli malzemeleri tedarik edelim ve hep birlikte nasıl yapıldığını öğrenerek birlikte yapalım.

slime-nasıl-yapılır

slime-nasıl-yapılır

SLİME MALZEMELERİ

  • Yarım su bardağı tutkal
  • Yarım su bardağı sıcak su
  • İsteğe bağlı olarak gıda boyası kullanılabilir
  • Bir yemek kaşığı boraks tozu ya da deterjan ya da sabun kullanabilirsiniz.

SLİME NASIL YAPILIR?

İlk olarak slime yapmak için bir yemek kaşığı deterjanı ya da boraksı ya da sabunu bir su bardağı sıcak suyun içerisine dökerek sıkı bir karıştıralım. Boraks tozu ya da deterjan ya da sabunumuz tamamen eriyene kadar karıştıralım.

Karıştırma işlemi tamamlandıktan sonra ufak bir kap içerisine yarım su bardağı tutkal dökerek sıcak su ile karıştıralım. Evet şuan sulu bir yapışkan elde etmiş olduk. Eğer gıda boyası kullanmak istersek hazırlamış olduğumuz tutkallı suya dökebiliriz. Ayrıca sim gibi süslerde ekleyebiliriz. Bunlar tamamen tercihe bağlı malzemeler.

Karıştırma işlemlerimizin ardından yaklaşık yarım saat sonra slime (Sılaym, Slaym) hazır ve kullanılabilir şekle geliyor. Hazırlamış olduğumuz slime eğer çok sıvı olduysa biraz daha boraks/deterjan/sabun ekleyip karıştırabiliriz.