FORZA HORİZON 3

Şu an piyasa da az sayıda bulunan kaliteli heyecanlı ve aksiyonlu oyunlar olunca insan ister istemez yeni çıkacak oyunlarda bir hayli heyecanlanıyor. Bizler de artık birileri kusursuz bir yarış oyunu tasarlasın diye bekliyoruz. Forza Horizon 3 bizim beklentilerimizi karşılayabilecek mi?

Forza-horizon-3-2

Forza-horizon-3-2

Kısaca oyundan bahsedecek olursak ilk iki serinden farklı olarak artık oyuna zirvede başlıyoruz. Çünkü Horizon festivallerini artık biz yönetiyoruz ve festivalleri tüm Avustralya bölgesine yaymaya çalışıyoruz. Buradan da anlaşılacağı gibi serinin bu oyunu bu sefer Avustralya’da gerçekleşiyor ve haritası inanılmaz derecede güzel. Oyunda festivalleri tüm Avustralya bölgesine yaymaya çalışıyoruz peki bunu nasıl yapabiliriz. İlk olarak haritanın farklı yerlerine festival noktaları açmalısınız. İkinci olarak yeni açtığını festival noktalarının seviyesini yükselmeli ve onları göze hoş gelen ve kapasiteni daha fazla insan alan bir yer yapmaya çalışmalısınız. Buraya kadar her şey güzel peki bunu nasıl yapacağız diye sorduğunuzu duyar gibiyim gelin beraber bakalım nasıl olacak.

Forza-horizon-3-1

Forza-horizon-3-1

Bir yarış oyununda olduğumuzu unutmayalım ve durum tabi böyle olunca oyunda ilerlemek için sık sık yarış yapmalıyız. Yarışırken yapacağımız tehlikeli ve akrobatikler gibi göze hoş gelen hareketler yaptığımızda ve yarışları iyi bir sıralama ile bitirdiğimizde yeni fanlara sahip olmuş oluruz. Fan sayımızı belirli bir seviyeye kadar çıkardıktan sonra yeni bir festival alanı açarız. Festival alanlarımızı açarken eski festival alanlarını ve yeni festival alanlarını büyütmeyi unutmayalım. Alanlarımızı yükselttiğimiz de karşımıza her alan yükselmesinde veya yeni bir festival alanı açtığımızda indirimli araç kategorisi veya ücretsiz araç kategorisi ile karşılıyoruz. Karşılaştığımız bu teklifler tek seferlik yapılmakta o yüzden bunları fırsata çevirmemiz bizim için en doğrusu olacaktır. Oyun içerisinde 300’den fazla araç bulunmakta. Ne kadar güzel değil mi deneyebileceğimiz birçok araç bulunması. İşin diğer bir güzel yanı ise bu araçların hepsi oyun başında açık. Araçlara sahip olabilmek için ise tek gereken yeterli miktarda parayı kazanabilmek. Ayrıca sadece arabalar değil görsel modifikasyonlar da açık.

Forza-horizon-3-4

Forza-horizon-3-4

Oyunun çoklu modu olması da gerçekten çok güzel. Tek başınıza oynamaktan sıkılırsanız çoklu oyucu modu sayesinden arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz. 3 farklı çoklu oyuncu modu bulunan Forza Horizon 3’te modlardan biri; oyuncuların bulunduğu lobide serbest dolaşma, ikincisi ise macera modu, üçüncü modunda ise oyunun senaryo kısmını online diğer gamerlar ile birlikte oynayabiliyorsunuz. Çoklu oyuncu moddaki senaryo ilerlemeleri, tekli oyuncu modunuda etkilemektedir. Oyunun görselliği ve grafikleri gerçekten mükemmel oyun sever herkese iyi eğlenceler dileriz.

Forza-horizon-3-3

Forza-horizon-3-3