AUTOCAD İŞARET ÇUBUĞU ARTI İŞARETİNİ BÜYÜTME KÜÇÜTLME

Autocad kullanıcılarının kimisi işaretlemede kullanılan imleç olan artı işaretini sonsuz çizgi şeklinde uzunlukta kimisi kısa bir şekilde kullanmayı tercih etmektedir. Autocad varsayılan olarak kullandığımız artı işaretinin ölçüsü 5’tir. Diyelim ki bize kullanımı daha basit geldiği için veya pratiklik kazandırdığı için artı işaretimizi büyütmek istiyoruz. Peki bunu nasıl yapabiliriz. Dilerseniz video’umuzu izleyerek dilerseniz aşağıdaki görsellerden adımları takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hadi hep birlikte bakalım bu işlemi nasıl gerçekleştirebiliriz.

İlk olarak autocad sayfamız açıkken boş bir alanda Mouse’dan sağ click yaparak bir pencere açılır. Ve buradan options sekmesine tıklanır.

autocad-artı-işaretini-imlecini-büyütme-küçültme-1

autocad-artı-işaretini-imlecini-büyütme-küçültme-1

Açılan sekme üzerinden üst menüde bulunan DİSPLAY sekmesini açın.

autocad-artı-işaretini-imlecini-büyütme-küçültme-2

autocad-artı-işaretini-imlecini-büyütme-küçültme-2

DİSPLAY sekmesinde bulunan crosshairsize bölümünden ister rakamla ister imleci sağa sola çekerek artı işaretinin boyutunu ayarlayabilirsiniz. Rakam değerini artırdığınızda veya sağa çektiğinden artı işareti büyüyecektir. Rakam değerini azaltır veya imleci sola çekerseniz artı işaretiniz küçülecektir.

autocad-artı-işaretini-imlecini-büyütme-küçültme-3

autocad-artı-işaretini-imlecini-büyütme-küçültme-3

Paylaşımlarımızı beğendiyseniz lütfen Youtube kanalımıza ABONE olun ve bizleri takipte kalın.

SENİN KÜTÜPHANEN SENİN MERAK ETTİKLERİN…. Saygılarımızla…