ALEYNA TİLKİ

Aslen Konya’lı olan Aleyna Tilki 2000 yılında dünyaya gelmiştir. Hali hazırda lise öğrencisi olan ünlü sanatçı Aleyna Tilki 1,75 boyunda ve 48 kilodadır. Bundan birkaç yıl önce Acun Ilıcalı’nın Yarışma programı olan Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında Gesi Bağları türküsünü söyleyerek tanınmış ve muhteşem performansı ile hafızalarda yer edinmişti. Aleyna Tilki Cevapsız Çınlama şarkısı ile popüler olmuştur.

Aleyna-Tilki

Aleyna-Tilki

Aleyna Tilki’nin ise annesi Trabzon’un OF ilçesindendir. Verdiği özel bir röportajda Aleyna Tilki sesini annesinden aldığını ve annesinin bu yeteneğini çocukken keşfettiğini ve her zaman desteklediğini söyledi. Makyaj bile yapmayan Aleyna Tilki güzelliği ve sesiyle dikkatleri üzerine çekmeye başarıyor. Son zamanlarda yaptığı ufak tefek yaramazlıklarla gündemde olan ünlü sanatçı Cevapsız Çınlama ve O Sen Olsan Bari şarkısı ile hit olan isimlerden.

Aleyna Tilki hem şarkıları sayesinde olsun hem güzelliği sayesinde 2016 yılı itibariyle Google da aranan en çok isim oldu. Aleyna Tilki Selda Bağcan hayranı olduğunu da dile getirdi.

Bugün 17 yaşında olan Aleyna Tilki bir TV programında vermiş olduğu röportajda psikoloji okumak istediğini söyledi. Şarkıcılığın yanında kişisel gelişim felsefe kitabı yazan Aleyna Tilki Konservatuara gitmek gibi bir düşüncesi olmadığını dile getirdi.

Son olarak Aleyna Tilki konserlerinden bahsedecek olursak Adana’da verdiği bir konser sırasında silah patlamaları olmuştu ve Aleyna Tilki sahneyi terk etmek zorunda kalmıştı. Bu hafta sonu 21.10.2017 tarihinde cumartesi günü Ankara’da ACİTY AVM’DE konser verecek olan Aleyna Tilki’ye sorunsuz güzel bir konser vermesini diliyoruz.

Başarılarından dolayı kendisini tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.